Facebook

YouTube

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi. Mamy nadzieję że to pomoże:

 

PYTANIA - grupy od podstaw

 

Czy potrzebuję partnera do zapisów?
- nie potrzebujesz, natomiast zapis w parze gwarantuje miejsce w grupie. Staramy się mieć równą ilość partnerów i partnerek aby zajęcia przebiegały sprawniej oraz korzystniej dla kursantów.

 

Wysłałem zgłoszenie.  Jestem przyjęty/a?
- jeszcze nie. Najpierw musimy potwierdzić Twoje zgłoszenie, sprawdzić czy jest miejsce w grupie i jeżeli tak, to wyślemy Ci dane do przelewu. Poprosimy o wykonanie przelewu w ciągu 7-10 dni. Opłaty trzeba dokonać przed rozpoczęciem semestru.

 

Jestem na liście oczekujących. Kiedy dostanę informację o dostaniu się do grupy?
- jak tylko zapiszą się kolejni partnerzy i będziemy mogli wyrównać ilość partnerów oraz partnerek w grupie

 

Mam pytania na które nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi. Jak z tym żyć?
- wyślij zapytanie na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. a my Ci doradzimy co dalej ;)

 

========================================

ZAJĘCIA

Nie mam pojęcia jak wyglądają zajęcia.... moje pytanie brzmi: jak to wygląda?
- zaczynamy od wspólnej rozgrzewki prowadzonej przez instruktorów, rozciągamy się aby przygotować się fizycznie do zajęć, następnie wykonujemy różne ćwiczenia w parach, co kilka minut zmieniając partnerów aby móc ćwiczyć ze wszystkimi, i tańczymy do muzyki

 

Czy muszę zmieniać partnera w trakcie zajęć czy mogę ćwiczyć z moim stałym partnerem/partnerką?
- zachęcamy i namawiamy, aby ćwiczyć ze wszystkimi, z reguły wiemy że pary które nie chcą się zmieniać, szybko tracą zainteresowanie

 

Czy potrzebuję specjalny strój na zajęcia?
- nie trzeba, wystarczy przyjść luźno, codzienne ubranie, ewentualnie sportowe, ale nie jest to wymagane, koszulka na zmianę po zajęciach się przyda(!)
Dobrze jest zawsze mieć ze sobą butelkę wody!

 

Czy potrzebuję specjalne buty do tańca?
- nie potrzebujesz, przydadzą się lekkie buty na zmianę, na płaskiej podeszwie, żadnych traperów, nic ciężkiego

 

Rozchorowałem się. Czy mogę odrobić zajęcia na których mnie nie było?
- porozmawiaj proszę ze swoim instruktorem, być może będziesz mógł odrobić jedne-dwa zajęcia na innej grupie, jednakże gwarancji na to nie ma

 

Jestem kontuzjowany/a. Czy mogę brać udział w zajęciach/tańczyć na boku?
- jedna kontuzja prowadzi do kolejnej lub pogłębienia problemu, co prowadzi do stałego urazu lub dłuższej rehabilitacji. Mieliśmy już takie przypadki dlatego gorąco, bardzo mocno zachęcamy by najpierw wyzdrowieć i zrobić sobie przerwę w tańcu, zanim dojdzie do czegoś poważniejszego

 

Dom Kultury Kolejarza jest zamknięty (główne drzwi), ale zajęcia nie były odwołane. Jak się dostać do budynku?
- od strony ulicy Filipa jest wejście boczne, jak do klubu "Pod prąd", na domofonie prosimy zadzwonić pod "sala orkiestry" i wpuścimy Cię boczną klatką schodową. Następnie warto wziąć windę na II piętro. Takie sytuacje zdarzają się raz-dwa na semestr i trzeba z tym żyć.

 

Zostawiłem spodnie/koszulkę/buty/worek/inne na sali zajęciowej. Jak mogę odzyskać moje fanty?
- najlepiej napisz do nas na FB/maila, skontaktuj się z instruktorem. Rzeczy będą leżeć dalej na salii będzie można je odebrać kolejnego wieczoru.

 

Zmienił mi się plan i chcę, ale nie mogę dalej uczestniczyć w zajęciach. Co mogę zrobić?
- możesz sprawdzić w regulaminie czy przysługuje Ci zwrot pieniędzy i się do nas z tym zgłosić. Jeżeli nie, to zawsze możesz poszukać kogoś kto zastąpiłby Cię na zajęciach do końca semestru, kto odpowiadałby danemu poziomowi grupy.

 

========================================

PYTANIA - inne

 

Tańczyłem inny taniec/tańce przez kilka/kilkanaście lat, bardzo szybko się uczę i nie chcę zaczynać od grupy początkującej. Co mogę zrobić?
- zgłoś się do jednego z lokalnych instruktorów na zajęcia prywatne, kilka spotkań powinno Ci pomóc ogarnąć podstawy swinga oraz różnice względem innych tańców

 

Tańczyłem tańce około-swingowe (rock, west, east, jitterbug), przez jakiś czas. Chcę się zapisać na zajęcia. Co powinienem zrobić?
- zgłoś się do jednego z instruktorów na practice, pomoże Ci dobrać odpowiedni poziom dla Ciebie lub zasugeruje zajęcia prywatne

 

Tańczyłem swing dawno temu / w innym kraju. Chciałbym kontynuować dalej, co powinienem zrobić?
- zgłoś się do jednego z instruktorów aby pomógł Ci dobrać odpowiedni dla Ciebie poziom