fbpx

Kursy tańca

Informacje organizacyjne

Chcesz rozpocząć swoją przygodę ze swingiem?
A może masz już doświadczenie w tańcach swingowych i chciałbyś kontynuować naukę?

Zapraszamy na Kursy Wiosenne 2023
- w okresie od 3 Kwietnia do 22 czerwca

Otwarcie rejestracji: 7 marca, Wtorek, 18:00

Kursy w okresie kwiecień - czerwiec obejmują 10 lekcji po 70 min.
Dla osób zapisujących się na więcej niż jeden kurs w danym trymestrze, mamy przygotowane fajne zniżki :)

Większość lekcji odbędzie się w naszym studiu tańca przy ul. Długiej 82/5a (przy Nowym Kleparzu) a poniedziałkowe zajęcia Solo Jazz w Klubie Spotkań Poczta Główna ul. Westerplatte 20.

Image

Harmonogram zajęć wiosennych KMiTa Swing 2023

PONIEDZIAŁEK


WTOREK

ŚRODA

CZWARTEK


Lokalizacje:

Poniedziałkowe zajęcia Solo będą miały miejsce w Klubie Spotkań Poczta Główna (Westerplatte 20).

Wszystkie pozostałe zajęcia - Studio KMiTa Swing, Długa 82/5a

Rodzaje kursów

LINDY HOP

BALBOA

SOLO

Cennik

Regularne kursy

Karnety na kursy wiosenne 2023

  • Karnet na wybrany kurs - 350 zł
  • Płatność 100% z góry

Drugi kurs w trymestrze wiosennym 2023

20% zniżki

Trzeci i każdy kolejny kurs w trymestrze wiosennym 2023

40% zniżki
Nie honorujemy kart Multisport, OK i Benefit.
Tylko i wyłącznie przelewy bankowe.

Weekendowe warsztaty taneczne od podstaw

Karnet na warsztaty weekendowe

180 zł
  • 5 godzin zajęć
  • Płatność 100% z góry

Uczestnicy warsztatów otrzymują

20 % zniżki
  • na swój pierwszy kurs
  • w KMiTa Swing
Nie honorujemy kart Multisport, OK i Benefit.
Tylko i wyłącznie przelewy bankowe.

Instruktorzy

Bartek

Bartosz Przybylski - tancerz, instruktor, DJ, pasjonat muzyki swingowej, badacz, kulturoznawca, podróżnik, organizator eventów, promotor, polski ambasador swingu. Na co dzień uczy, gra i pracuje na wydarzeniach oraz festiwalach tanecznych w kraju i za granicą. Na parkiecie znany z muzykalności, kreatywności i niesamowitych pokładów energii tanecznej ... oraz brody.

Kasia

Kasia poznała Lindy Hop w 2016 roku. Od początku zauroczył ją wolnością i wyzwalającą radością ekspresji. Od razu wiedziała, że to dyscyplina, której szukała całe życie. Dlatego rzuciła się w wir zdobywania wiedzy na temat muzyki swingowej i umiejętności tanecznych na warsztatach w kraju i za granicą. Została pochłonięta do reszty i dziś działa na rzecz kultury swingowej jako instruktorka. W tańcu na pierwszym miejscu stawia komunikację z partnerem/partnerką, do której używa tak niezbędnych narzędzi jak: muzyka i jej najważniejszy z aspektów – rytm; magicznej relacji stopy – podłoga; radości płynącej naturalnie w wyniku ruchu. Jest promotorką „switchowania” na parkiecie, bo wierzy, że poznanie obu ról tanecznych rozwija tancerza, daje mu niesamowite możliwości i owocuje najważniejszym: improwizacją – czyli sednem tańca Lindy Hop.

Agnieszka

Taniec to coś, co towarzyszy mi od dziesiątego roku życia. Już jako mała dziewczynka zdecydowałam, że chcę podążać tą ścieżka. Uczęszczałam na taniec towarzyski, a po kilku latach przerwy odnalazłam Lindy Hop, który zauroczył mnie przede wszystkim bardzo pozytywną energią. Od tego czasu pogłębiam wiedze o swingu, łącze go z życiem, czy to podczas nauki własnej czy wtedy gdy uczę innych. W czasie zajęć staram się przekazywać radość jaka płynie z tego tańca.

Mateusz

Mateusz odkrył radość płynącą z tańca dopiero w czasie studiów, ale pasja ta pochłonęła go na dobre. Przygodę ze swingiem rozpoczęli wspólnie (z Asią) od Lindy Hop w 2014 roku, miłość do Balboa przyszła odrobinę później. Uwielbiają elegancję i subtelność a zarazem dynamiczność Balboa i pragną tą fascynacją zarażać teraz innych. Obecnie, każdą wolną chwilę poświęcają na rozwijanie się w tańcu - zdobywając wiedzę i umiejętności na kolejnych międzynarodowych festiwalach.

Karolina

Swing pojawił się w życiu Karoliny przypadkiem, kiedy to w 2009 poszła na pierwszy w Krakowie kurs Lindy hop. Wielka miłość pojawiła się dopiero w 2012. Uczyła się od topowych nauczycieli m.in w Wilnie, Kopenhadze, Reykjaviku czy Sztokholmie. Spędziła łącznie prawie 30 tygodni na swingowym obozie w Herräng uczęszczając na intensywne kursy m.in.: „Harlem roots”, Balboa, Solo Jazz. Udział w warsztatach jest dla niej niezbędnym elementem tej przygody. Największą radość i smak wolności czuje na parkiecie podczas „social dancingu”, gdzie tańcem pisze się magiczne historie.

Asia

Asia zaczęła tańczyć, kiedy tylko nauczyła się chodzić i przez długie lata związana była z tańcem towarzyskim. Przygodę ze swingiem rozpoczęli wspólnie (z Mateuszem) od Lindy Hop w 2014 roku, miłość do Balboa przyszła odrobinę później. Uwielbiają elegancję i subtelność a zarazem dynamiczność Balboa i pragną tą fascynacją zarażać teraz innych. Obecnie, każdą wolną chwilę poświęcają na rozwijanie się w tańcu - zdobywając wiedzę i umiejętności na kolejnych międzynarodowych festiwalach.

Staszek

Pierwsze kroki taneczne stawiał w przedszkolu, jako nastolatek próbował swoich sił w tańcu współczesnym. W 2016 roku powrócił do tańca, trafiając na zajęcia Lindy Hop. Wiosną 2017 roku odkrył balboa. Okazało się, że ten najbardziej przytulny taniec świata był tym, czego szukał. Zaczął chodzić na regularne zajęcia, jeździć na festiwale, robić toss outy zamiast swing outów. W Balboa ceni sobie przede wszystkim subtelne i zniuansowane połączenie, które wymaga od tancerza dużo uważności - każdy taniec to bycie całkowicie "tu i teraz" z drugą osobą i muzyką. Ma nadzieję przekazać dalej magię tego tańca.

Ania

Jako instruktorka i choreografka tańców swingowych, uczestniczy w rozwoju polskiej sceny od 2013 roku. Swój taneczny warsztat doskonaliła pod okiem najlepszych w swoich dziedzinach, przemierzając świat wzdłuż i wszerz, w poszukiwaniu sprawdzonych narzędzi do pracy z ciałem. Największą inspirację stanowi dla niej sama muzyka, bez której wprost nie wyobraża sobie życia: zgłębianie bogactwa rytmik, odkrywanie kolejnych warstw, to dla niej niekończące się źródło pomysłów! Na swoich zajęciach pielęgnuje indywidualizm każdego z uczestników, zachęcając ich do szerokiego rozpostarcia skrzydeł, a wszystko to w przyjaznej atmosferze, z promiennym uśmiechem na twarzy.

Dla początkujących

Lubisz aktywnie spędzać czas? Kochasz styl retro i muzykę jazzową?
Chciałbyś nauczyć się tańczyć i przy okazji poznać nowych, ciekawych ludzi?
Zapraszamy serdecznie na kursy tańców swingowych od zupełnych podstaw!


Lindy Hop to radosny, pełen pozytywnej energii taniec, którego początki sięgają pierwszej połowy XX wieku. Jego podstawą jest prowadzenie, podążanie oraz improwizacja. To dzięki nim Lindy Hop daje tancerzom niemal nieograniczone możliwości wyrażenia siebie.

Balboa to eleganckie, powściągliwe kroki PureBal oraz szalony, pełny obrotów i efektownych przejść BalSwing. Poznaj najgorętszy taniec swingowy ze słonecznej Kalifornii dzięki, któremu nie będą Wam straszne szybkie tempo i zatłoczony parkiet.

Authentic Jazz to powrót do korzeni tańców swingowych oraz jazzowych, oferujący pełen alfabet fantastycznych elementów i kroków tanecznych. Nauka solo umożliwi wam swobodne improwizowanie do muzyki korzystając z całego wachlarza figur.

Dlaczego warto poznać te tańce? Ponieważ są to najradośniejsze i najbardziej integrujące tańce świata :) Łączą setki tysięcy tancerzy ze wszystkich niemal kontynentów. Sprzyjają nie tylko dobrej zabawie, ale również podróżom i nawiązywaniu nowych przyjaźni.

DLA KOGO?
- dla miłośników kultury, muzyki, kina, mody i tańca lat 30. i 40.,
- dla tych, którzy chcieliby postawić swoje pierwsze kroki na parkiecie,
- dla wszystkich, którzy chcieliby miło spędzić czas :)

 

 

 

Zapisz się do naszego newslettera

KMiTa SWING

Kolejowe Towarzystwo Kultury: Sekcja Kultury, Muzyki i Tańców Swingowych
NIP: 6760061602 | Regon: 350143760 | KRS: 0000044214

Fundacja Kultury, Muzyki i Tańców Swingowych
NIP: 6760061602 | Regon: 350143760 | KRS: 0000044214

Siedziba stowarzyszenia: 31-150 Kraków, ul. Św. Filipa 6

Siedziba fundacji: 32-020 Wieliczka, ul. Nowy Świat 6

Miejsce spotkań i warsztatów: 31-146 Kraków, ul. Długa 82/5a