fbpx

Kursy tańca

Informacje organizacyjne

Chcesz rozpocząć swoją przygodę ze swingiem?
A może masz już doświadczenie w tańcach swingowych i chciałbyś kontynuować naukę?

Rejestracja na kursy Trymestru Zimowego - 6 grudnia, 18:00!

Dla osób zapisujących się na więcej niż jeden kurs w danym trymestrze, mamy przygotowane zniżki :)

Wszystkie zajęcia będą odbywać się w salach naszego studia tańca przy ul. Długiej 82/5a (przy Nowym Kleparzu)
oraz w naszej nowej sali - Długa 82/6 :)

Harmonogram zajęć na [TRYMESTR ZIMOWY] - Styczeń-marzec 2024.

Image
Prosimy o uważne zapoznanie się z grafikiem zajęć.

PONIEDZIAŁEK


WTOREK

ŚRODA

CZWARTEK

Rodzaje kursów [TRYMESTR ZIMOWY 2024]

LINDY HOP


BALBOA

SOLO

Cennik

Regularne kursy

Karnety na kursy Trymestru Zimowego 2024

  • 10 zajęć x 70 min = 400 zł
  • W przypadku wyboru jednego kursu płatność 100% z góry, w przypadku wyboru 2 lub więcej kursów możliwość rozłożenia płatności na raty.

Karnety na Kursy 2-miesięczne

  • Tylko kursy startujące od lutego (!)
  • 7 zajęć x 70 min = 280 zł

Drugi kurs w danym okresie (Trymestr Zimowy 2024)

20% zniżki

Trzeci i każdy kolejny kurs w danym okresie (Trymestr Zimowy 2024)

50% zniżki
Nie honorujemy kart Multisport, OK i Benefit.
Tylko i wyłącznie przelewy bankowe.

Instruktorzy

Bartek

Bartosz Przybylski - tancerz, instruktor, DJ, pasjonat muzyki swingowej, badacz, kulturoznawca, podróżnik, organizator eventów, promotor, polski ambasador swingu. Na co dzień uczy, gra i pracuje na wydarzeniach oraz festiwalach tanecznych w kraju i za granicą. Na parkiecie znany z muzykalności, kreatywności i niesamowitych pokładów energii tanecznej ... oraz brody.

Kasia

Kasia poznała Lindy Hop w 2016 roku. Od początku zauroczył ją wolnością i wyzwalającą radością ekspresji. Od razu wiedziała, że to dyscyplina, której szukała całe życie. Dlatego rzuciła się w wir zdobywania wiedzy na temat muzyki swingowej i umiejętności tanecznych na warsztatach w kraju i za granicą. Została pochłonięta do reszty i dziś działa na rzecz kultury swingowej jako instruktorka. W tańcu na pierwszym miejscu stawia komunikację z partnerem/partnerką, do której używa tak niezbędnych narzędzi jak: muzyka i jej najważniejszy z aspektów – rytm; magicznej relacji stopy – podłoga; radości płynącej naturalnie w wyniku ruchu. Jest promotorką „switchowania” na parkiecie, bo wierzy, że poznanie obu ról tanecznych rozwija tancerza, daje mu niesamowite możliwości i owocuje najważniejszym: improwizacją – czyli sednem tańca Lindy Hop.

Natalia

Moja przygoda z tańcem zaczęła się w 2017 roku podczas studiów aktorskich. Od tego czasu nieustannie rozwijam te pasję zaczynając od tańca klasycznego poprzez modern jazz, tańce latynoamerykańskie a także pokazy improwizacji i taniec połączony z grą na werblach. Jednak to właśnie Lindy Hop jest moim ukochanym stylem, w którym odnajduje się i czuje najlepiej. Taniec swingowy pomaga mi wyrazić siebie. Najbardziej lubię w nim momenty improwizacji, zabawy rytmem i zwracanie uwagi na akcenty w muzyce a także interakcje z partnerem.

Ania

Jako instruktorka i choreografka tańców swingowych, uczestniczy w rozwoju polskiej sceny od 2013 roku. Swój taneczny warsztat doskonaliła pod okiem najlepszych w swoich dziedzinach, przemierzając świat wzdłuż i wszerz, w poszukiwaniu sprawdzonych narzędzi do pracy z ciałem. Największą inspirację stanowi dla niej sama muzyka, bez której wprost nie wyobraża sobie życia: zgłębianie bogactwa rytmik, odkrywanie kolejnych warstw, to dla niej niekończące się źródło pomysłów! Na swoich zajęciach pielęgnuje indywidualizm każdego z uczestników, zachęcając ich do szerokiego rozpostarcia skrzydeł, a wszystko to w przyjaznej atmosferze, z promiennym uśmiechem na twarzy.

Karolina

Swing pojawił się w życiu Karoliny przypadkiem, kiedy to w 2009 poszła na pierwszy w Krakowie kurs Lindy hop. Wielka miłość pojawiła się dopiero w 2012. Uczyła się od topowych nauczycieli m.in w Wilnie, Kopenhadze, Reykjaviku czy Sztokholmie. Spędziła łącznie prawie 30 tygodni na swingowym obozie w Herräng uczęszczając na intensywne kursy m.in.: „Harlem roots”, Balboa, Solo Jazz. Udział w warsztatach jest dla niej niezbędnym elementem tej przygody. Największą radość i smak wolności czuje na parkiecie podczas „social dancingu”, gdzie tańcem pisze się magiczne historie.

Marcin

Pierwszy kontakt z tańcami swingowymi Marcin nawiązał ok. 2010 roku, ale dopiero, gdy poznał Balboa, przerodziło się to w prawdziwą pasję. Od 2017 roku jeździ po przeróżnych festiwalach zagranicznych i krajowych, szukając wciąż nowych inspiracji i odkrywając niuanse tego tańca. Propagowanie go i odkrywanie przed innymi magii z niego płynącej daje mu mnóstwo radości i satysfakcji. W Balboa uwielbia najbardziej skupienie na tych kilku minutach spędzanych na parkiecie z drugą osobą i oderwanie się od otaczającej rzeczywistości, gdy nie ma czasu na rozmyślanie przy szybkiej muzyce.

Mateusz

Mateusz odkrył radość płynącą z tańca dopiero w czasie studiów, ale pasja ta pochłonęła go na dobre. Przygodę ze swingiem rozpoczęli wspólnie (z Asią) od Lindy Hop w 2014 roku, miłość do Balboa przyszła odrobinę później. Uwielbiają elegancję i subtelność a zarazem dynamiczność Balboa i pragną tą fascynacją zarażać teraz innych. Obecnie, każdą wolną chwilę poświęcają na rozwijanie się w tańcu - zdobywając wiedzę i umiejętności na kolejnych międzynarodowych festiwalach.

Staszek

Pierwsze kroki taneczne stawiał w przedszkolu, jako nastolatek próbował swoich sił w tańcu współczesnym. W 2016 roku powrócił do tańca, trafiając na zajęcia Lindy Hop. Wiosną 2017 roku odkrył balboa. Okazało się, że ten najbardziej przytulny taniec świata był tym, czego szukał. Zaczął chodzić na regularne zajęcia, jeździć na festiwale, robić toss outy zamiast swing outów. W Balboa ceni sobie przede wszystkim subtelne i zniuansowane połączenie, które wymaga od tancerza dużo uważności - każdy taniec to bycie całkowicie "tu i teraz" z drugą osobą i muzyką. Ma nadzieję przekazać dalej magię tego tańca.

Aneta

Zaczęłam tańczyć taniec towarzyski w wieku 13 lat. Po pięciu latach zrobiłam pauzę, by na stypendium w Niemczech odkryć tango argentyńskie i salsę, i już nigdy nie robić przerw w mojej pasji. Próbowałam bachaty, kizomby, zouka. Pierwszy lindy hopowy krok postawiłam w 2014r. Ale najbardziej pokochałam tango tańców swingowych – balboa, za jego elegancję i bliskość z partnerem. Największą radość sprawia mi czas spędzony w tańcu w parze na parkietach różnych stylów.

Asia

Asia zaczęła tańczyć, kiedy tylko nauczyła się chodzić i przez długie lata związana była z tańcem towarzyskim. Przygodę ze swingiem rozpoczęli wspólnie (z Mateuszem) od Lindy Hop w 2014 roku, miłość do Balboa przyszła odrobinę później. Uwielbiają elegancję i subtelność a zarazem dynamiczność Balboa i pragną tą fascynacją zarażać teraz innych. Obecnie, każdą wolną chwilę poświęcają na rozwijanie się w tańcu - zdobywając wiedzę i umiejętności na kolejnych międzynarodowych festiwalach.

Svetlana

I've been dancing swing in general since 2013. And half of this time I'm balboing. In fact, the more I was balboing, the less I tended to dance other styles. I've learned it at home, in Minsk, and after gaining a certain base, I have been mostly traveling for classes. Why do I love balboa? The short answer is 'Because that's when I feel most beautiful!' Not only that I've fallen in love with the aesthetics of its figures and lines. But even more with a subtle, sometimes not even seen, yet powerful connection which it allows. With balboa you seem to be challenged to truly listen to your partner. My special interest is purebal, which is easy to underestimate at first, but the more you play with it, the more options for both partners to contribute you may find.

Dla początkujących

Lindy Hop, Balboa, Solo Jazz - grupy od podstaw
Lubisz styl vintage, muzykę jazzową i aktywny wypoczynek?
Chciałbyś spędzać czas w towarzystwie pozytywnych i inspirujących ludzi z pasją? 
Jeśli tak, to tańce swingowe są właśnie dla Ciebie! 

Dlaczego warto spróbować?
Bo taniec to nie tylko nauka kroków, ale również, a może przede wszystkim miło spędzony czas w gronie przesympatycznych ludzi, nowe przyjaźnie i po prostu świetna zabawa!

Zapraszamy na zajęcia od zupełnych podstaw, podczas których nasi doświadczeni instruktorzy wprowadzą Cię w świat tańca i muzyki jazzowej, poznasz podstawowe kroki oraz nauczysz się poruszać z gracją i w rytmie. Otrzymasz solidną podstawę i w mgnieniu oka zyskasz pewność siebie na parkiecie, a nowe umiejętności wykorzystasz w praktyce podczas swingowych potańcówek, które odbywają się w Krakowie regularnie.

A co to takiego te tańce swingowe? Są to różne style tańca, których początki sięgają lat 30.-40. XX wieku, a ich ojczyzną są Stany Zjednoczone. 

Lindy Hop to radosny, pełen pozytywnej energii taniec w parze, który narodził się w nowojorskim Harlemie w pierwszej połowie XX wieku. Jego podstawą jest prowadzenie, podążanie, połączenie między partnerami oraz improwizacja. To dzięki nim Lindy Hop daje tancerzom niemal nieograniczone możliwości interpretacji muzyki oraz wyrażenia siebie. Poznaj ten dynamiczny taniec, o którym mówi się też, że jest najradośniejszym tańcem na świecie!Balboa to elegancki, ale również szalony, pełen obrotów i efektownych przejść taniec w parze. Przydatny zwłaszcza wtedy, gdy wzrasta zarówno tempo muzyki, jak i liczba osób na parkiecie. Poznaj najgorętszy taniec swingowy ze słonecznej Kalifornii, dzięki któremu nauczysz się poruszać ładnie i z gracją i już nigdy nie będą Ci straszne szybkie tempa i zatłoczony parkiet!Authentic Jazz to powrót do korzeni tańców swingowych oraz jazzowych, oferujący pełen alfabet fantastycznych elementów i kroków tanecznych, którymi można wzbogacić również taniec w parze. Nauka solo umożliwi Ci swobodne improwizowanie do muzyki dając Ci cały wachlarz figur i poprawiając jakość ruchu. Zyskasz większą precyzję i swobodę ruchu oraz lepiej zrozumiesz muzykę swingową.

Dlaczego warto poznać te tańce? Ponieważ są to najradośniejsze i najbardziej integrujące tańce świata :) Łączą setki tysięcy tancerzy ze wszystkich niemal kontynentów. Sprzyjają nie tylko dobrej zabawie, ale również podróżom i nawiązywaniu nowych przyjaźni. 

DLA KOGO?
- dla miłośników kultury lat 30. i 40.,
- dla osób lubiących aktywnie spędzać czas,
- dla tych, którzy chcieliby postawić swoje pierwsze kroki na parkiecie,
- dla wszystkich, którzy chcieliby miło spędzić czas, zdrowo się poruszać i dostarczyć sobie solidną dawkę pozytywnej energii :)

INFORMACJE ORGANIZACYJNE
Zajęcia odbywają się w systemie trymestralnym. Każdy trymestr to 3 miesiące nauki, podczas których czeka Was 7 lub 10 spotkań po 70 min. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu.
Dodatkowo zapraszamy na praktisy taneczne, które są świetną okazją do przećwiczenia materiału z zajęć. Praktisy są darmowe i mogą w nich brać udział wszyscy, niezależnie od poziomu nauki. Obecni na sali instruktorzy chętnie pomogą rozwiązać problemy i odpowiedzą na Wasze pytania.
Na zajęcia przynosimy wygodne obuwie zamienne z miękką podeszwą (buty sportowe, trampki), wodę i w razie potrzeby wygodny strój na przebranie, dodatkową koszulkę, ręcznik.
Wierzymy, że nauka jest najbardziej efektywna kiedy tańczymy z różnymi partnerami/partnerkami, dlatego podczas zajęć instruktorzy zawsze zachęcają do zmian w parach. Zmiany nie są obowiązkowe, ale bardzo zalecane.

REJESTRACJA
Na zajęcia można zapisywać się indywidualnie, nie wymagamy zapisu z partnerem/partnerką do tańca. Ponieważ jednak dbamy o to, by liczba partnerów i partnerek była równa, zapisy w parze znacznie zwiększają szansę na udział w kursie. 
Po dokonaniu rejestracji należy z góry opłacić cały kurs przelewem na wskazany w mailu numer konta. 
Nie honorujemy kart Multisport, OK i Benefit.

W nadchodzącym trymestrze zimowym (Styczeń-marzec 2024) zapraszamy na następujące kursy od podstaw:

Lindy Hop
- grupa środowa: 18:10-19:20, start 17 stycznia (10 zajęć)
- warsztaty weekendowe 2-3 marca - >kliknij tutaj<
- kolejne kursy ruszą od kwietnia (!)

Balboa:
- kolejny kurs regularny od podstaw ruszy w kwietniu!

Solo Jazz:
- grupa czwartkowa, 19:40 - 20:50, start 11 stycznia (10 zajęć)
- grupa czwartkowa, 18:20 - 19:30, start 8 lutego (7 zajęć)

Potrzebujesz dodatkowych informacji? Napisz do nas: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

Zapisz się do naszego newslettera

KMiTa SWING

Kolejowe Towarzystwo Kultury: Sekcja Kultury, Muzyki i Tańców Swingowych
NIP: 6760061602 | Regon: 350143760 | KRS: 0000044214

Fundacja Kultury, Muzyki i Tańców Swingowych
NIP: 6760061602 | Regon: 350143760 | KRS: 0000044214

Siedziba stowarzyszenia: 31-150 Kraków, ul. Św. Filipa 6

Siedziba fundacji: 32-020 Wieliczka, ul. Nowy Świat 6

Miejsce spotkań i warsztatów: 31-146 Kraków, ul. Długa 82/5a