fbpx
KMiTa Swing

Lindy Hop, Balboa, Solo Jazz i Charleston

Regularne kursy od podstaw i dla zaawansowanych

Kursy tańca

Chcesz rozpocząć swoją przygodę ze swingiem?

A może masz już doświadczenie w tańcach swingowych i chciałbyś kontynuować naukę?

Zapraszamy na regularne zajęcia!

Jesteś tu po raz pierwszy? Zajrzyj do zakładki dla początkujących.

Informacje organizacyjne

System trymestralny

Zajęcia odbywają się w systemie trymestralnym. Każdy trymestr to 3 miesiące nauki, podczas których spotykamy się od 7 do 10 razy (dokładną liczbę zajęć znajdziesz w opisie każdego kursu). Pojedyncze zajęcia trwają 70 minut.

Darmowe praktisy

Chcesz przećwiczyć materiał z zajęć? Masz pytania do instruktorów? A może po prostu chcesz się spotkać z innymi kursantami?

W naszym studiu regularnie odbywają się otwarte praktisy taneczne, na które zapraszamy wszystkich, również kursantów innych krakowskich szkół.

Miejsce zajęć

Wszystkie zajęcia odbywają się w salach naszego studia tańca przy ul. Długiej 82/5a i 6 (przy Nowym Kleparzu).

Grafik zajęć wakacyjnych - Lipiec 2024

Zajęcia wakacyjne prowadzone są w blokach (2 lekcje), w mini-kursach (4 lekcje) lub większych karnetach (Welcome 2 Balboa) /Harmonogram może ulec jeszcze małym zmianom/

Poniedziałek

18:40 - 19:50
Lindy Hop (Beg/Int) - Swing Kids
20:10 - 21:20
Lindy Hop (Int/Adv) - Dips & Tricks
18:50 - 20:00
Solo (Beg) - Shim Sham
18:50 - 20:00
Solo (Int) - Choreo Magic
20:10 - 21:20
Solo na Wesoło (Beg) - kurs od podstaw

Wtorek

18:30 - 19:40
Lindy Hop (Beg) - kurs od podstaw
19:50 - 21:00
Solo (Int) - Wonders of the 1920's
19:40 - 20:50
Balboa - Switch on the Beach
21:00 - 22:10
Balbo-Improvers
19:40 - 20:50
Balboa Summer Days
21:00 - 22:10
Balboa - intro to slowBal

Środa

18:10 - 19:20
Lindy Hop (Int) - Cool Moves
19:30 - 20:40
Solo (Open) - Follower Focus

Czwartek

18:30 - 19:40
Solo na Wesoło (Beg/Int) - Kontynuacja
19:10 - 20:50
Welcome 2 Balboa
21:00 - 22:10
Balboa - SoloBal

Lato z Kmitą

W sierpniu z uwagi na renowację dolnej sali, urlopy oraz wyjazdy instruktorów, będziemy mieli przerwę od zajęć,

Z zajęciami wakacyjnymi wrócimy do was we wrześniu oraz później z pełnym trymestrem jesiennym (październik-grudzień 2024)

Tymczasem zapraszamy na zajęcia w Lipcu, na nasze imprezy i festiwale ;)

Przed dokonaniem rejestracji zapoznaj się z informacjami dostępnymi na naszej stronie. Jeśli masz wątpliwości co do wyboru grupy lub potrzebujesz więcej informacji napisz do nas na adres kursykmitaswing@gmail.com. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania :)

Ścieżka rozwoju

Lindy Hop

Pierwszy trymestr - nauka podstawowych kroków, Triple Step i Groove Walk oraz rytmik: 6-count i 8-count.

Balboa

Kurs od podstaw. Jeden trymestr.

Solo Jazz i Charleston

Nauka podstawowych figur Authentic Jazzu oraz Solo Charlestona.

Cennik i zniżki

Karnety na kursy wakacyjne 2024

1 blok (2 lekcje) x 70 min. = 80 zł
1 kurs (4 lekcje) x 70 min. = 150 zł
1 karnet na Welcome 2 Balboa = 180 zł

Płatność z góry za wszystkie wybrane kursy.

Zniżki na lipiec

15 zł zniżki na drugi i każdy kolejny blok/kurs/karnet w "jednym miesiącu"

Nie honorujemy kart Multisport, OK i Benefit.

Tylko i wyłącznie przelewy bankowe.

Poleć i oszczędzaj!

Chcesz dzielić radość z tańca ze swoimi znajomymi? Mamy coś specjalnego dla Ciebie i Twoich przyjaciół! Dołącz do naszej wyjątkowej promocji "Poleć i Oszczędzaj" i zyskaj fantastyczne zniżki na nasze kursy tańca!

Dla Polecających:

Jeśli już tańczysz w KMiTa Swing, poleć nasz kurs od podstaw swoim znajomym. Jeżeli zdecydują się do nas dołączyć, otrzymasz aż 20% zniżki na wybrane zajęcia! To świetny sposób, aby rozwijać swoje umiejętności taneczne i jednocześnie pomagać przyjaciołom odkryć magię tańca.

Dla Nowych Kursantów:

Jeśli jesteś nowy w świecie tańca i chcesz rozpocząć swoją przygodę w Kmita Swing, skorzystaj z polecenia! Zapisz się na nasz kurs od podstaw z rekomendacji osoby, która już u nas tańczy, i zgarnij 10% zniżki na swój pierwszy kurs. To idealna okazja, aby wkroczyć na parkiet w przyjaznej atmosferze i przy wsparciu przyjaciół.

Jak skorzystać z promocji?

Zapisz się na wybrany kurs od podstaw w KMiTa Swing.

Podczas zapisu, w odpowiednim polu, wpisz imię i nazwisko swojego znajomego - osoby polecanej (jeśli jesteś nowym kursantem) lub polecającej (jeśli już z nami tańczysz).

Zniżka zostanie naliczona po przyjęciu na kurs osoby polecającej i polecanej.

Uwaga: Promocja "Poleć i Oszczędzaj" jest dostępna wyłącznie dla nowych kursantów, którzy nie uczestniczyli wcześniej w zajęciach w Kmita Swing.

Nie przegap tej wspaniałej okazji, aby tańczyć i jednocześnie dzielić swoją pasję z przyjaciółmi :)

Rejestracja

Przed dokonaniem rejestracji zapoznaj się z informacjami dostępnymi na naszej stronie. Jeśli masz wątpliwości co do wyboru grupy lub potrzebujesz więcej informacji napisz do nas na adres kursykmitaswing@gmail.com. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania :)

Instruktorzy

Bartek
Bartek
Tancerz, instruktor, DJ, pasjonat muzyki swingowej, badacz, kulturoznawca, podróżnik, organizator eventów, promotor, polski ambasador swingu. Na co dzień uczy, gra i pracuje na wydarzeniach oraz festiwalach tanecznych w kraju i za granicą. Na parkiecie znany z muzykalności, kreatywności i niesamowitych pokładów energii tanecznej ... oraz brody.
Asia
Asia
Asia zaczęła tańczyć, kiedy tylko nauczyła się chodzić i przez długie lata związana była z tańcem towarzyskim. Przygodę ze swingiem rozpoczęli wspólnie (z Mateuszem) od Lindy Hop w 2014 roku, miłość do Balboa przyszła odrobinę później. Uwielbiają elegancję i subtelność a zarazem dynamiczność Balboa i pragną tą fascynacją zarażać teraz innych. Obecnie, każdą wolną chwilę poświęcają na rozwijanie się w tańcu - zdobywając wiedzę i umiejętności na kolejnych międzynarodowych festiwalach.
Mateusz
Mateusz
Mateusz odkrył radość płynącą z tańca dopiero w czasie studiów, ale pasja ta pochłonęła go na dobre. Przygodę ze swingiem rozpoczęli wspólnie (z Asią) od Lindy Hop w 2014 roku, miłość do Balboa przyszła odrobinę później. Uwielbiają elegancję i subtelność a zarazem dynamiczność Balboa i pragną tą fascynacją zarażać teraz innych. Obecnie, każdą wolną chwilę poświęcają na rozwijanie się w tańcu - zdobywając wiedzę i umiejętności na kolejnych międzynarodowych festiwalach.
Karolina
Karolina
Swing pojawił się w życiu Karoliny przypadkiem, kiedy to w 2009 poszła na pierwszy w Krakowie kurs Lindy hop. Wielka miłość pojawiła się dopiero w 2012. Uczyła się od topowych nauczycieli m.in w Wilnie, Kopenhadze, Reykjaviku czy Sztokholmie. Spędziła łącznie prawie 30 tygodni na swingowym obozie w Herräng uczęszczając na intensywne kursy m.in.: „Harlem roots”, Balboa, Solo Jazz. Udział w warsztatach jest dla niej niezbędnym elementem tej przygody. Największą radość i smak wolności czuje na parkiecie podczas „social dancingu”, gdzie tańcem pisze się magiczne historie.
Ania
Ania
Jako instruktorka i choreografka tańców swingowych, uczestniczy w rozwoju polskiej sceny od 2013 roku. Swój taneczny warsztat doskonaliła pod okiem najlepszych w swoich dziedzinach, przemierzając świat wzdłuż i wszerz, w poszukiwaniu sprawdzonych narzędzi do pracy z ciałem. Największą inspirację stanowi dla niej sama muzyka, bez której wprost nie wyobraża sobie życia: zgłębianie bogactwa rytmik, odkrywanie kolejnych warstw, to dla niej niekończące się źródło pomysłów! Na swoich zajęciach pielęgnuje indywidualizm każdego z uczestników, zachęcając ich do szerokiego rozpostarcia skrzydeł, a wszystko to w przyjaznej atmosferze, z promiennym uśmiechem na twarzy.
Kasia
Kasia
Kasia poznała Lindy Hop w 2016 roku. Od początku zauroczył ją wolnością i wyzwalającą radością ekspresji. Od razu wiedziała, że to dyscyplina, której szukała całe życie. Dlatego rzuciła się w wir zdobywania wiedzy na temat muzyki swingowej i umiejętności tanecznych na warsztatach w kraju i za granicą. Została pochłonięta do reszty i dziś działa na rzecz kultury swingowej jako instruktorka. W tańcu na pierwszym miejscu stawia komunikację z partnerem/partnerką. Jest promotorką „switchowania” na parkiecie, bo wierzy, że poznanie obu ról tanecznych rozwija tancerza, daje mu niesamowite możliwości i owocuje najważniejszym: improwizacją – czyli sednem tańca Lindy Hop.
Svetlana
Svetlana
I've been dancing swing in general since 2013. And half of this time I'm balboing. In fact, the more I was balboing, the less I tended to dance other styles. I've learned it at home, in Minsk, and after gaining a certain base, I have been mostly traveling for classes. Why do I love balboa? The short answer is 'Because that's when I feel most beautiful!' Not only that I've fallen in love with the aesthetics of its figures and lines. But even more with a subtle, sometimes not even seen, yet powerful connection which it allows. With balboa you seem to be challenged to truly listen to your partner. My special interest is purebal, which is easy to underestimate at first, but the more you play with it, the more options for both partners to contribute you may find.
Staszek
Staszek
Pierwsze kroki taneczne stawiał w przedszkolu, jako nastolatek próbował swoich sił w tańcu współczesnym. W 2016 roku powrócił do tańca, trafiając na zajęcia Lindy Hop. Wiosną 2017 roku odkrył balboa. Okazało się, że ten najbardziej przytulny taniec świata był tym, czego szukał. Zaczął chodzić na regularne zajęcia, jeździć na festiwale, robić toss outy zamiast swing outów. W Balboa ceni sobie przede wszystkim subtelne i zniuansowane połączenie, które wymaga od tancerza dużo uważności - każdy taniec to bycie całkowicie "tu i teraz" z drugą osobą i muzyką. Ma nadzieję przekazać dalej magię tego tańca.
Marcin
Marcin
Pierwszy kontakt z tańcami swingowymi Marcin nawiązał ok. 2010 roku, ale dopiero, gdy poznał Balboa, przerodziło się to w prawdziwą pasję. Od 2017 roku jeździ po przeróżnych festiwalach zagranicznych i krajowych, szukając wciąż nowych inspiracji i odkrywając niuanse tego tańca. Propagowanie go i odkrywanie przed innymi magii z niego płynącej daje mu mnóstwo radości i satysfakcji. W Balboa uwielbia najbardziej skupienie na tych kilku minutach spędzanych na parkiecie z drugą osobą i oderwanie się od otaczającej rzeczywistości, gdy nie ma czasu na rozmyślanie przy szybkiej muzyce.
Natalia
Natalia
Moja przygoda z tańcem zaczęła się w 2017 roku podczas studiów aktorskich. Od tego czasu nieustannie rozwijam te pasję zaczynając od tańca klasycznego poprzez modern jazz, tańce latynoamerykańskie a także pokazy improwizacji i taniec połączony z grą na werblach. Jednak to właśnie Lindy Hop jest moim ukochanym stylem, w którym odnajduje się i czuje najlepiej. Taniec swingowy pomaga mi wyrazić siebie. Najbardziej lubię w nim momenty improwizacji, zabawy rytmem i zwracanie uwagi na akcenty w muzyce a także interakcje z partnerem.
Aneta
Aneta
Zaczęłam tańczyć taniec towarzyski w wieku 13 lat. Po pięciu latach zrobiłam pauzę, by na stypendium w Niemczech odkryć tango argentyńskie i salsę, i już nigdy nie robić przerw w mojej pasji. Próbowałam bachaty, kizomby, zouka. Pierwszy lindy hopowy krok postawiłam w 2014r. Ale najbardziej pokochałam tango tańców swingowych – balboa, za jego elegancję i bliskość z partnerem. Największą radość sprawia mi czas spędzony w tańcu w parze na parkietach różnych stylów.

Newsletter

KMITA Swing

Kolejowe Towarzystwo Kultury: Sekcja Kultury, Muzyki i Tańców Swingowych

31-150 Kraków, ul. Św. Filipa 6

NIP: 6760061602 | Regon: 350143760 | KRS: 0000044214

***

Fundacja Kultury, Muzyki i Tańców Swingowych

32-020 Wieliczka, ul. Nowy Świat 6

NIP: 6832095681 | Regon: 367647763 | KRS: 0000684097

Miejsce regularnych zajęć:

Studio KMiTa Swing, ul. Długa 82/5a i 6

***

Napisz do nas

w sprawie kursów tańca: kursykmitaswing@gmail.com

w pozostałych sprawach: info@swing.org.pl