fbpx
KMiTa Swing logo

Poznaj tańce złotej ery swingu

Regularne zajęcia dla początkujących

Lubisz spędzać czas w sposób ciekawy i aktywny?

Z przyjemnością słuchasz radosnych jazzowych kawałków i dobrze odnajdujesz się w retro klimatach?

Chcesz się rozwijać i nieustannie poznawać pozytywnych i inspirujących ludzi z pasją?

Jeśli tak, to tańce swingowe są właśnie dla Ciebie!

Zacznij swoją taneczną przygodę i stań się częścią wspaniałej i otwartej społeczności tancerzy swingowych!

Dlaczego warto spróbować?

Bo taniec to nie tylko nauka kroków, ale również, a może przede wszystkim, miło spędzony czas w gronie przesympatycznych ludzi, imprezy do białego rana, niesamowite festiwale, możliwość podróżowania przez cały rok i mnóstwo nowych przyjaźni. Jednym słowem świetna zabawa!

Tańce swingowe

To pochodzące ze Stanów Zjednoczonych style tańca towarzyskiego, które zyskały ogromną popularność w pierwszej połowie XX wieku. Oryginalnie tańczono je do porywającej muzyki na żywo wykonywanej przez swingujące Big Bandy (czyli duże zespoły jazzowe).

Przez lata tańce swingowe pod wpływem nowych trendów muzycznych rozwijały się i stopniowo ewoluowały w kierunku nowych odmian, z których każda miała swój niepowtarzalny charakter. Szczególną popularnością cieszył się Lindy Hop nazywany czasem najradośniejszym tańcem na świecie.

Inne popularne odmiany to m.in. Balboa, Authentic Jazz, Boogie Woogie, Collegiate Shag i Rock'n'Roll.

A jak to wygląda obecnie?

Po latach nieobecności tańce swingowe powróciły na parkiety i od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością na całym świecie, a liczne wydarzenia skupione wokół tańca i muzyki swingowej przyciągają tysiące entuzjastów żywiołowych rytmów jazzowych z różnych krajów i kontynentów.

W KMiTa Swing staramy się przywołać klimat dawnych lat organizując lokalne i międzynarodowe festiwale (w tym Dragon Swing - jedno z największych tego typu przedsięwzięć w Europie) i potańcówki w klimacie lat 30.-40., podczas których tańczymy do najlepszych swingowych kawałków.

Prowadzimy również regularne zajęcia z 3 rodzajów tańców swingowych, do których należą: Lindy Hop, Balboa i Solo Charleston & Authentic Jazz.

Lindy Hop

Radosny, pełen pozytywnej energii taniec w parze. Opiera się na prowadzeniu, podążaniu i połączeniu między partnerami. Ważnym elementem jest improwizacja, dzięki której Lindy Hop daje tancerzom niemal nieograniczone możliwości interpretacji muzyki oraz wyrażenia siebie.

Lindy Hop łączy setki tysięcy tancerzy ze wszystkich niemal kontynentów. Sprzyja nie tylko dobrej zabawie, ale również podróżom i nawiązywaniu nowych przyjaźni.

Balboa

To elegancki, ale również szalony, pełen obrotów i efektownych przejść taniec w parze. Tańczony głównie w pozycji zamkniętej i bazujący na bliskim połaczeniu nie wymaga dużej przestrzeni dlatego przydaje się zwłaszcza wtedy, gdy wzrasta zarówno tempo muzyki, jak i liczba osób na parkiecie.

Poznaj najgorętszy taniec swingowy ze słonecznej Kalifornii, dzięki któremu nauczysz się poruszać ładnie i z gracją i już nigdy nie będą Ci straszne szybkie tempa!

Authentic Jazz

To powrót do korzeni tańców swingowych oraz jazzowych, oferujący pełen alfabet fantastycznych elementów i kroków tanecznych, którymi można wzbogacić również taniec w parze.

Nauka solo umożliwi Ci swobodne improwizowanie do muzyki dając Ci cały wachlarz figur i poprawiając jakość ruchu. Zyskasz większą precyzję i swobodę ruchu oraz nauczysz się lepiej rozumieć i interpretować muzykę swingową.

Jeśli

🧡 lubisz aktywnie spędzać czas,

🧡 chcesz spróbować czegoś nowego i nie boisz się wyzwań,

🧡 chcesz poznać pozytywnych ludzi i miło spędzić czas

... dołacz do nas, a przekonasz się, ile radości daje taniec!

Być może przy okazji odkryjesz w sobie nową pasję, która zostanie z Tobą na dłużej!

Informacje organizacyjne

System trymestralny

Zajęcia odbywają się w systemie trymestralnym. Każdy trymestr to 3 miesiące nauki, podczas których spotykamy się od 7 do 10 razy (dokładną liczbę zajęć znajdziesz w opisie każdego kursu). Pojedyncze zajęcia trwają 70 minut.

Darmowe praktisy

Chcesz przećwiczyć materiał z zajęć? Masz pytania do instruktorów? A może po prostu chcesz się spotkać z innymi kursantami?

W naszym studiu regularnie odbywają się otwarte praktisy taneczne, na które zapraszamy wszystkich, również kursantów innych krakowskich szkół.

Miejsce zajęć

Wszystkie zajęcia odbywają się w salach naszego studia tańca przy ul. Długiej 82/5a i 6 (przy Nowym Kleparzu).

Co jeszcze warto wiedzieć?

Wierzymy, że nauka jest najbardziej efektywna kiedy tańczymy z różnymi partnerami/partnerkami, dlatego podczas zajęć instruktorzy zawsze zachęcają do zmian w parach.

Na zajęcia przynosimy wygodne obuwie zamienne z miękką podeszwą (buty sportowe, trampki), wodę i w razie potrzeby wygodny strój na przebranie, dodatkową koszulkę, ręcznik.

Na zajęcia można zapisywać się indywidualnie, nie wymagamy zapisu z partnerem/partnerką do tańca. Ponieważ jednak dbamy o to, by liczba partnerów i partnerek była równa, zapisy w parze znacznie zwiększają szansę na udział w kursie.

Po dokonaniu rejestracji należy z góry opłacić cały kurs przelewem na wskazany w mailu numer konta.

Nie honorujemy kart Multisport, OK i Benefit.

Nowe grupy od podstaw

W okresie wakacyjnym zapraszamy na następujące mini-kursy:

Lindy Hop

- grupa wtorkowa: 18:30 - 19:40,
zajęcia: 2, 9, 16 i 23 lipca

Balboa

- grupa czwartkowa: 19:10 - 20:50
zajęcia: 11, 18 i 25 lipca

Solo Jazz

- grupa poniedziałkowa, 19:00 - 20:10
zajęcia: 1, 8, 15 i 22 lipca

Rejestracja

Potrzebujesz dodatkowych informacji na temat zajęć? Nie wiesz, którą grupę wybrać? Napisz do nas: kursykmitaswing@gmail.com

Z przyjemnością wyjaśnimy, podpowiemy i doradzimy.

Nie pasuje Ci żaden termin? Nic straconego! Dołącz do naszego newslettera i otrzymuj regularnie informacje o wszystkich naszych wydarzeniach i nowych kursach dla początkujących.

Newsletter

.

KMITA Swing

Kolejowe Towarzystwo Kultury: Sekcja Kultury, Muzyki i Tańców Swingowych

31-150 Kraków, ul. Św. Filipa 6

NIP: 6760061602 | Regon: 350143760 | KRS: 0000044214

***

Fundacja Kultury, Muzyki i Tańców Swingowych

32-020 Wieliczka, ul. Nowy Świat 6

NIP: 6832095681 | Regon: 367647763 | KRS: 0000684097

Miejsce regularnych zajęć:

Studio KMiTa Swing, ul. Długa 82/5a i 6

***

Napisz do nas

w sprawie kursów tańca: kursykmitaswing@gmail.com

w pozostałych sprawach: info@swing.org.pl