fbpx

O nas

Jesteśmy grupą osób, które połączyła przyjaźń i wspólna pasja – SWING, czyli muzyka i tańce sięgające swoją historią pierwszej połowy XX wieku.

Początki naszej działalności sięgają 2010 roku - wówczas staliśmy się nieformalną grupą, której największym marzeniem było sprowadzenie tańców swingowych do Polski. Później dołaczyliśmy do krakowskiego stowarzyszenia Kolejowe Towarzystwo Kultury, gdzie działaliśmy jako swingowa sekcja artystyczna. Kolejnym etapem rozwoju naszej organizacji było powołanie do życia Fundacji Kultury, Muzyki i Tańców Swingowych, dzięki której mogliśmy realizować jeszcze więcej projektów artystycznych.

Obecnie poza regularnymi zajęciami tanecznymi organizujemy liczne warsztaty, festiwale, pokazy i imprezy w klimacie lat 30.-40.

Wierzymy, że taniec to doskonały sposób na nawiązywanie nowych znajomości, budowanie przyjacielskich relacji, ekspresję emocji i świetną zabawę.

Czym się zajmujemy?

Od 2010 roku tworzymy przyjazną przestrzeń dla wszystkich, którzy kochają styl retro, muzykę jazzową i taniec.

Mieliśmy przyjemność współpracować m.in. z Piwnicą pod Baranami, Krakowskim Forum Kultury i Magazynem Kultury. Regularnie angażujemy się w takie inicjatywy, jak Krakowska Noc Tańca.

W ramach naszej organizacji powstał i prężnie działa zespół jazzowy Lazy Swing Band.

Kursy tańca, imprezy i festiwale

Kursy tańca

W naszym studiu tańca prowadzimy regularne zajęcia z takich technik, jak Lindy Hop, Balboa, Solo Jazz i Charleston - zarówno od podstaw, jak i dla bardziej zaawansowanych tancerzy.

Swingowe potańcówki

Gdzie można nas spotkać? Obecnie na stałe współpracujemy z takimi miejscami, jak Klub Spotkań Poczta Główna, Hala Forum i restauracja Projekt Strzelnica.

Odbywają się tam regularne imprezy i lekcje pokazowe.

Festiwale

Naszym największym przedsięwzięciem jest Dragon Swing, czyli najstarszy w Polsce międzynarodowy festiwal tańca Lindy Hop.

Inne ważne dla nas projekty to: Rock the Balboa, Lindy Hop Non Stop i Kraków Lindy Invasion.

Dragon Swing Festival

To najstarszy w Polsce, organizowany od 2010 roku międzynarodowy festiwal skupiony w całości wokół muzyki i tańców swingowych. Odbywa się on w listopadzie i przyciąga do Krakowa muzyków i tancerzy z całego świata. Jedną z głównych atrakcji festiwalu jest Kopalnia Soli Wieliczka, gdzie tradycyjnie odbywa się sobotnia festiwalowa impreza. Obecnie Dragon Swing jest największym tego typu przedsięwzięciem w Polsce i jednym z największych na świecie.

Studio tańca

Nasze studio tańca mieści się w centrum Krakowa, w modernistycznej kamienicy z lat 30. przy ul. Długiej 82.

Studio jest w pełni dostosowane do potrzeb tancerzy – składa się z 2 klimatycznych sal tanecznych.

Sala dolna znajduje się na II piętrze budynku, ma ok. 55 m2, drewniany parkiet, szatnię i aneks kuchenny. Wyposażona jest w projektor, posiada lustra i klimatyzację oraz nagłośnienie.

Sala górna usytuowana jest na III piętrze budynku, ma ok. 85 m2, drewniany parkiet, szatnię, aneks kuchenny i pomieszczenie socjalne. Wyposażona jest w lustra oraz nagłośnienie.

Jeśli chcesz zorganizować u nas praktis, trening, ćwiczenia, zapraszamy!

W sprawie wynajmu sal prosimy o kontakt na adres info@swing.org.pl

Image
Image

Newsletter

.

KMITA Swing

Kolejowe Towarzystwo Kultury: Sekcja Kultury, Muzyki i Tańców Swingowych

31-150 Kraków, ul. Św. Filipa 6

NIP: 6760061602 | Regon: 350143760 | KRS: 0000044214

***

Fundacja Kultury, Muzyki i Tańców Swingowych

32-020 Wieliczka, ul. Nowy Świat 6

NIP: 6832095681 | Regon: 367647763 | KRS: 0000684097

Miejsce regularnych zajęć:

Studio KMiTa Swing, ul. Długa 82/5a i 6

***

Napisz do nas

w sprawie kursów tańca: kursykmitaswing@gmail.com

w pozostałych sprawach: info@swing.org.pl